Anasayfa / Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Su kaçağı bulma
Su kaçağı bulma

SU KAÇAĞI BULMA

Su kaçağı ne kadar büyük bir problemdir ? Maltepe ilçesine ait olan bu Mahaleler de su kaçağı tespiti az görülmektedir. Bunun sebebi yeni yapılan evlerdir. Su kaçağı nedir ? bunun cevabı çok basittir. En ufak bir düşünce ile bile bulabileceğimiz bir problemdir. Su kaçağı, evimizde duvarlarımızın içerisinde bulunan tesisatımızın yani borularımızda meydana gelen ufak çatlaklar veya ufak deliklerin oluşması sebebi ile ortaya çıkan ve duvarlarımıza gerçekten de büyük zararlar veren, aynı zamanda sadece duvarlarımıza değil cebimize yani paramızada büyük zararlar verir.

Su kaçağı gerçektende büyük problemdir. Neden diye soracak olursak veya soracak olursanız şu şekilde özetleyebiliriz;

Su kaçağı olan bir evde, öncelikle kötü bir koku oluşur. Bu rutubetin başlangıcıdır veya rutubet olmuştur o kokuyordur. Bir diğeri ise cebinize gelen zarardır. Yani tesisatınızda oluşan bu çatlakların nedeni ile boruların değişimi için harcanacak para, duvarlar kırılacağı için ayrılacak para ve diğer masraflar sizce de büyük bir problem değil mi ?

Kameralı kırmadan dedektörler ile sizlere su kaçaklarına karşı profesyonel destek vermekteyiz.

Maltepe petek temizleme
Maltepe petek temizleme 

PETEK TEMİZLEME

Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu sebeple petek temizliği ya da kombi tesisatı temizliği yaptıracağınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir. Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat, boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirmektedir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu konuda bilgi birikimi olmayan firmaların, bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu soruya cevap vermeden önce petek temizliğinin bir bakım çalışması olduğunu belirtmeliyiz. Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içeriği olmayan kimyasal ve makine kullanmak şarttır. Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

maltepe koku gıderme
maltepe koku gıderme

KOKU GİDERME

Genelde banyolarda ortaya çıkan kanalizasyon kokularının tespitini yaptıktan sonra kalıcı çözümler üretiyoruz. Tuvalet kokusu nasıl giderilir sorusu herkesi ilgilendirdiği gibi olası problemlere karşı bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Hayatımızın her alanında kullandığımız giderlerden gelen kötü kokular evde yaşayan herkesi rahatsız ettiği gibi misafirler karşısında da utanç duyulmaya sebep olabilmektedir.

Gider borularından gelen kötü kokular evin hijyeni açısından tehlike arz etmektedir. Evde yaşanan lağım kokusu problemi iki bölüme ayrılır; Arada bir gelen kokular ve sürekli görülen koku sorunları. Arada bir gelen kokulara örnek olarak sahil kenarında bulunan konutlarda yaşanan koku probleminden bahsedebiliriz. Bu kokular Lodos olduğunda yaşanmaktadır. Sürekli koku sıkıntısı çekiyorsanız bu şikâyeti ortadan kaldırmak çok basit bir uygulama ile mümkün.

Genelde banyoda sürekli olarak görülen koku problemleri tesisat montaj hatalarından kaynaklanan sorunlardır. Bu şekilde yaşanan koku şikâyetlerini bulmak çok zor değildir. Kamera ve diğer ekipmanlarla, sıkıntının yaşandığı dairede kokunun geldiği yeri tespit ve tamirini yapılabilmektedir. Bu kanalizasyon kokusu şikâyetlerinin son yıllarda artış göstermesinin sebepleri arasında banyolarda duşa kabin kullanımı ve yeni tip duş teknesinin ortaya çıkması yer alır. Bu konuyu biraz daha açacak olursak; eskiden duşakabin gibi suyu muhafaza eden bir şey yoktu. Doğal olarak duş esnasında bir miktar su banyonun yüzeyine taşardı. Böylece seramiklerin üstünden akan su, banyonun herhangi bir noktasına koyulan süzgeç giderine akardı. Şimdi ise duşakabin nedeniyle banyolar eskisi kadar ıslanmamakta ve bu yüzden süzgecin içinde su olsa dâhi 15 gün içerisinde buhar olup kaybolmaktadır. Süzgecin içerisinde su kalmadığı için kanalizasyondan gelen koku direk banyonun yüzeyine dağılmaktadır.

Maltepe Su Kaçağı Bulma restoran ve otel gibi hijyene önem veren iş yerlerinde profesyonel olarak koku tespiti hizmeti vermektedir.